JAKUB PIELESZEK, KOLEKCJA MOTYLI

Galeria Interdyscyplinarna MCK w Słupsku zaprasza na wernisaż wystawy 01.06.2011 (środa), godz. 18:00Jakub Pieleszek ur. w 1978r. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i w Gdańsku. Zajmuje się malarstwem, instalacją, rzeźbą, dźwiękiem, filmem. Przestrzeń różnych mediów daje mu dużą swobodę artystycznej wypowiedzi. Jest autorem wystaw i performance w galeriach i przestrzeni miejskiej, członkiem gdańskiej grupy PGR_art.
Pieleszek w swojej twórczości mocno eksploruje medium malarskie, nadając mu nowe formy i znaczenie. Jego ostatni projekt związany jest z pasją kolekcjonowania. Artysta „przemalowuje” kolekcje w jakiś sposób go fascynujące: czaszki, puszki, znaki, motyle. Tworzy obiekty malarskie, które odzwierciedlają pasję posiadania, obecną u każdego z nas, jednocześnie porządkując ją i nadając jej nowy, wizualny wymiar. Jego malarstwo jest mocne i kolorowe, a powstałe instalacje przyciągają uwagę i fascynują.
„Kolekcja motyli” to kolejna odsłona projektu Jakuba Pieleszka związana jednak z miejscem ekspozycji – przestrzenią Galerii Interdyscyplinarnej, gdzie jedną ze ścian małego pomieszczenia tworzy szyba, oddzielająca je od reszty budynku, niczym gablotę na ścianie pracowni.